Hakkımızda

  • Blog Header Image

Ataşehir Okulları olarak 35 yıldır eğitim sektörü içerisinde aktif rol alan bir kurumuz. Her zaman her faaliyet gösterdiğimiz alanda lider, yenilikçi, teknolojiye ayak uyduran, öncü bir kurum olmanın verdiği manevi huzur ile yeni projelere yelken açmak hedefimizdir.

Eğitim sektörü içinde Bilkent Dershaneleri ile başlayan eğitim yolculuğumuz Özel Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul ile devam etmiş olup 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında açmış olduğumuz ve Türkiye’de çok az sayıda olan Anadolu Denizcilik Lisesi en yeni eğitim yuvamız haline gelmiştir.

Denizcilik Lisesi projemizin sebebi, gelişen Türkiye’de istihdam sorunu olmayan ve yüksek maddi kazanca sahip olan gemi adamları yetiştirmektir. Ancak okulumuz, öğrencilerimizin gelecekteki tercihlerini düşünerek, sadece denizcilik alanı için değil, diğer alanlarda da tamamlayıcı eğitim vererek öğrencilerimizin hak ettikleri yükseköğretim kurumlarına yerleşmelerini sağlamak asli görevlerimizden bir tanesidir. Bu kapsamda Haftada 45 saat (günde 9) saat eğitim vererek öğrencilerimizi her alanda yetiştirmekteyiz.

2 yabancı dil ( İngilizce-Almanca) eğitimi vererek öğrencilerimizi uluslararası alanda lider bireyler yetiştirmek için çaba göstermekteyiz.

Öğrencilerimize, ihtiyaç duydukları ve istedikleri her dersten öğretmenle birebir ( yüzyüze eğitim planı) eğitim ya da toplu etüt programları vererek hedefledikleri yükseköğretim kurumuna yerleşmeleri için gayret göstermekteyiz. Laboratuvarlarımızda bulunan simülasyonlar ile uygulamalı eğitim vererek öğrencilerimizi mezun olduklarında alanında uzman bireyler haline getirmek için çabalamaktayız.

Öğrencilerimize, zorlu branş ve alan derslerinin arasında Görsel Sanatlar, Heykeltraşlık, Gitar ve Dans dersleri vererek ayrıca sosyal bir insan olmanın verdiği mutluluğu da yaşatmaktayız.

Görsel Sanatlar Laboratuvarları, Denizcilik alanı laboratuvarları, Simülasyon laboratuvarları, Fızık-Kimya-Biyoloji Laboratuvarları, Müzik Laboratuvarı ve Bilişim Teknoloji Laboratuvarları ile teknolojinin sunduğu hizmetlerden faydalanarak görsel, işitsel ve uygulamalı eğitim vermekteyiz.

Gençler… Unutmayın ki eğitim zorlu bir süreçtir. Biz Ataşehir Okulları olarak yolunuza ışık tutmak için varız…